На първо място: да, фанатизирания и неинформиран активизъм е доста жалко явление.
Но за мен не това е проблемът. За мен е явно, че другата страна е неспособна да защити своите "доказани" позиции. И имено това е проблемът, че в цитираните дебати никой не си прави труда всъщност да потърси и популяризира възможно най-обективната истина, доколкото тя съществува или поне да покаже последни изследвания. А имено активизма провокира публичност и опити за диалогичност. Поне на теория, за да се избегнат ненужни конфликти. В България този ефект е доста слаб и където се забелязва, аз го отдавам на популизма на хора като Бойко Борисов, които в стремежа си да се харесат, без много-много да мислят си изпяват всичко, за което се сетят - не е лошо.
А например във Великобритания обществото очаква от учените да взимат участие в медийния дебат. Самите научни институции полагат усилия да подобрят медийните умения на своите кадри. Правителството разполага с паралелна структура от учени-консултанти, които - с тежестта на авторитета в областта си - изказват мнения по актуални теми.
Затова когато в блоговете на Капитал се появят статии, които взимат страна, изтъкват някакви факти, без източници (въпреки претенциозното име на категория - наука) и слагат думи в устата на опонентите си, аз се замислям всъщност дали авторите не говорят за самите себе си. Но трябва да си призная, че - заради тези мои мисли - и в двата случая не успях да се навия да прочета цялата статия до края.
Ами да, за мен е проблем - много ме дразни.
ОтговорИзтриванеВсъщност най-дразнещото е, че болшинството хора са всъщност овце и превръщат едно нормално явление (необосновани изказвания) в проблем.
Истинската история на една кауза: Fuck For Forest
ОтговорИзтриванеhttps://www.youtube.com/watch?v=DB0j5IYo7hk
makasih gan buat infonya dan semoga bermanfaat
ОтговорИзтриванеbagus bos artikelnya dan menarik
ОтговорИзтриванеmantap sob buat infonya dan salam sukses selalu
ОтговорИзтриванеterimakasih mas infonya dan salam kenal
ОтговорИзтриване